Indywidualna lekcja makijażu

Paniom, które chciałyby prawidłowo malować się same, a nie czują się pewnie w tej dziedzinie, oferuję indywidualne lekcje makijażu, podczas których pomagam dobrać makijaż do typu urody i morfologii twarzy klientki oraz pokazuję krok po kroku jak wykonać go samodzielnie. W wersji standardowej proponuję 2 spotkania. Każde ze spotkań trwa około 3 godziny.

Na pierwszym wspólnie analizujemy dotychczas używane przez klientkę kolorowe kosmetyki i sposób ich używania. Omawiam dostępne na rynku grupy produktów, wyjaśniając, do czego służą i które z nich będą klientce przydatne. Następnie omawiam kolejność nakładania produktów, aby otrzymać prawidłowy i trwały makijaż oraz objaśniam akcesoria do aplikacji poszczególnych kosmetyków. Analizujemy budowę twarzy klientki, aby ustalić, co i jak należy w niej uwydatnić, a co ewentualnie maskować. Krótko wyjaśniam, na czym polega i jak wykonać makijaż dzienny (najlepiej dobrany do morfologii twarzy klientki), a także wykonuję makijaż demonstracyjny. Uczymy się jak prawidłowo: dobrać i zaaplikować podkład, ukryć przebarwienia i inne mankamenty, utrwalić i zmatowić makijaż, wymodelować brwi, wymodelować i podkreślić oko, uwydatnić usta, nakładać róż. Następnie czas poświęcamy na samodzielne ćwiczenie wykonywania makijażu, które odbywa się pod moim nadzorem, co pozwala na bieżące wskazywanie błędów i ich poprawę. Podczas demonstracji i ćwiczeń zapewniam kosmetyki i sprzęt. Doradzam również, jakie kosmetyki i sprzęt należy nabyć, a z czego można zrezygnować, żeby nie generować kosztów.

Na drugim spotkaniu sprawdzamy efekty poprzedniego "szkolenia" a następnie "uczymy" się wykonywania makijażu wieczorowego. Tego dnia zostają wprowadzone zagadnienia z morfologii i modelowania rysów twarzy (np. wyszczuplanie twarzy, skracanie czy zwężanie nosa itd.) , mocniejszy rysunek i modelowanie oka, uczymy się rysować kreskę eyelinerem.