Podstawowe informacje dotyczące przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs metoda 1; 1 polega na precyzyjnym przyklejeniu pojedynczo, rzęsa (sztuczna) do rzęsy (prawdziwej), dzięki czemu osiągany jest naturalny, elegancki i trwały efekt przedłużenia i zagęszczenia. Prawidłowo zaaplikowane rzęsy nie tylko podkreślają i ozdabiają oko, ale przez odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych rozmiarów rzęs, modelują je optycznie, zbliżając twarz do idealnych proporcji. Najwyższej jakości rzęsy i preparaty użyte podczas zabiegu gwarantują trwały, wodoodporny efekt. Rzęsy są wytrzymałe, odporne na odkształcenia, praktycznie niewyczuwalne, w żaden sposób nie komplikują codziennego, nawet bardzo aktywnego, trybu życia. Przeciwnie – dzięki tej metodzie można zrezygnować z codziennego makijażu lub przynajmniej znacznie skrócić czas jego wykonywania, natomiast poprawić jakość, ponieważ efekt i trwałość, jaka zapewnia zabieg, nie jest możliwa do osiągnięcia przy użyciu żadnej maskary. Rzęsy wyglądają pięknie i podkreślają oko cały czas: na basenie, plaży, zaraz po przebudzeniu, zawsze i wszędzie tam gdzie nie ma możliwości, czy czasu wykonania tradycyjnego makijażu. Rzęsy dostępne są w wielu rozmiarach, długościach, grubościach, stopniach podkręcenia. Dzięki metodzie można uzyskać zarówno bardzo naturalny efekt delikatnie podkreślonego oka, zalotnego spojrzenia, efekt może być dowolnie mocniejszy, aż po całkiem maksymalny, teatralny, fantazyjny wygląd.

Pracuję na najwyższej jakości preparatach Firmy Lash Perfect – lidera w dziedzinie przedłużania rzęs i jestem szkoleniowcem tej marki. Główny nacisk kładę na perfekcję i precyzję wykonania oraz bezpieczeństwo zabiegu. Używając wiedzy i doświadczenia z wieloletniej pracy makijażysty – charakteryzatora, projektuję dla każdej klientki indywidualnie, rozmieszczenie poszczególnych rodzajów rzes na oku. Efektem zabiegu mają być bowiem, nie tylko przedłużone i pogrubione rzęsy. Efektem zabiegu jest podkreślone i tak wymodelowane oko, aby w możliwie maksymalny sposób zbliżać proporcje twarzy do ideału, i wydobywać jak najwięcej urody.

Zobacz więcej informacji dotyczących przedłużania rzęs
Ukryj informacje

Czy zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs jest zawsze bezpieczny? Czy na pewno nie zniszczy moich rzęs?

Nie. Niestety. Przez lata pracy trafiało do mnie wiele kobiet po nieudanych zabiegach przedłużania rzęs. Konsekwencją błędnie wykonanego zabiegu rzadko, kiedy jest jedynie niechlujny wygląd. Skutkiem błędnie wykonanego zabiegu przedłużania rzęs mogą być; znaczne ubytkami w ilości rzęs, a także osłabienie ich kondycji – rzęsy, które odrastają, są słabsze, niektóre karłowate lub przybierające nieregularne kształty i kierunki wzrostu.

Żeby zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs był całkowicie bezpieczny dla naszych naturalnych rzęs spełnione musza być następujące warunki:

- Popularność, jaką w ostatnich latach zyskała metoda przedłużania rzęs 1; 1 wpłynęła na masowy wysyp firm zajmujących się produkcja i dystrybucja materiałów potrzebnych do tego zabiegu. Niestety okazuje się, że nie wszystkie z tych firm (żeby nie powiedzieć tylko nieliczne) mają stosowne badania, certyfikaty i atesty dopuszczające produkty do użytku, a jednocześnie gwarantujące klientce bezpieczeństwo. Rosnąca konkurencja zarówno wśród firm dystrybuujących produkty, jak i wśród osób trudniących się przedłużaniem rzęs doprowadziła do przypadków obniżania cen zabiegu poniżej progu umożliwiającego używanie profesjonalnych, bezpiecznych produktów: wiele tanich „zastępników” profesjonalnych klejów (i innych preparatów) obarczonych jest wadami mogącymi wpływać zarówno na jakość i trwałość zabiegu, jak i na jego bezpieczeństwo. Nie wspomniawszy już o karygodnych procederach aplikowania rzęs za pomocą preparatów w ogóle (!) do tego nieprzeznaczonych jak klej do tipsów czy kleje typu „kropelka”. Pamiętać należy, że tu zagrożone są nie tylko nasze rzęsy, ale także, a raczej przede wszystkim oczy! Moja rada: zainteresuj się, na jakich produktach pracuje osoba, do której planujesz wybrać się na zabieg. Spróbuj dowiedzieć się czegoś o tej marce, a przede wszystkim o bezpieczeństwie i jakości zabiegu wykonywanego na jej produktach. Warto poświęcić trochę czasu i uwagi, bo; przedłużanie rzęs to rewelacyjna sprawa, ale tylko wtedy kiedy jest absolutnie bezpieczny dla naszych rzęs i oczu.

Aby zabieg przedłużania rzęs był całkowicie bezpieczny powinna go wykonywać osoba, która: - odbyła profesjonalne szkolenie pod okiem wykwalifikowanego instruktora, na produktach i według metody renomowanej firmy. - przed przystąpieniem do pracy z klientką porządnie wyćwiczyła nabyte na kursie umiejętności, nabrała doświadczenia. - pracuje wyłącznie na bezpiecznych produktach renomowanej firmy. Przedłużanie rzęs może wydawać się łatwym i mocy dochodowym zajęciem. Część osób uznała, że jest on tak łatwy, ze w ogóle nie potrzeba się szkolić i można pracować po np. obejrzeniu zamieszczonych na internecie filmików. Część osób odbywa szkolenie i bez żadnego wyćwiczenia i doświadczenia natychmiast przystępuje do pracy z klientem. Czym to grozi?...

Ukryj informacje

...najczęstsze błędy i zagrożenia związane z nieprawidłowo wykonanym zabiegiem przedłużania rzęs;

- Rzęsy doklejone zbyt blisko powieki – koniuszek osadzonej w ten sposób rzęsy wbija się w powiekę, może powodować podrażnienie, ból, opuchliznę, zaczerwienienie, stan zapalny. Ponadto dyskomfort taki często powoduje, że klientka drapie, ciągnie rzęsy, próbując pozbyć się drażniącego bólu – z dużym prawdopodobieństwem powyrywa wtedy swoje naturalne rzęsy. A jaka jest tego konsekwencja? Na tym miejscu rzęsa może już nigdy nie odrosnąć lub może odrosnąć karłowata, zniekształcona, słaba. Ubytek jednej rzęsy jest raczej niezauważalny, gorzej, jeśli w ten sposób zniszczona zostanie większa ilość. Niebezpieczne jest to tym bardziej, kiedy tak nieprawidłowo wykonany zabieg powtarzany jest wielokrotnie, przez co rzęsy są osłabiane i niszczone regularnie często przez wiele miesięcy.

- Rzęsy osadzone zbyt daleko od powieki – tu przede wszystkim niechlujny wygląd – zbyt mała powierzchnia styku rzęsy naturalnej i doklejki powodować może efekt opadania rzęs i zamiast powiększyć oko – pomniejszy je. Poza tym tak niestabilnie osadzone rzęsy mogą plątać się, odwracać w niewłaściwą stronę. Efekt mocno nieestetyczny.

- Rzęsa sztuczna przyklejona do więcej niż jednej rzęsy naturalnej – szkolenia dla przyszłych stylistek zawsze zaczynam od słów, że: nazwa metody 1; 1, nie jest nazwa umowna i oznacza dosłownie, że jedna rzęsa sztuczna ma być doklejona do dokładnie jednej rzęsy naturalnej. Sprawa teoretycznie jasna. W praktyce jednak okazuje się, że część mniej wprawnych osób, zwłaszcza na początku ma problem z wyselekcjonowaniem pojedynczej rzęsy i osadzeniem na niej doklejki. Skutkiem tych trudności, są kępki naturalnych rzęs „uwiezione” w wiązaniu klejowym. Młode rzęsy sąsiednie, które „przez przypadek” zostały przytwierdzone do doklejki, nie mają możliwości prawidłowego wzrostu. Rosną krzywe, a często zostają wyrwane, kiedy wypada właściwa rzęsa. I znów rzęsy naturalne zostają zniszczone.

-Posklejane miedzy sobą rzęsy sztuczne.

Każdy klej ma określony czas całkowitego wysychania. Podczas zabiegu osadzona rzęsa sztuczna może przykleić się do sąsiedniej. Nie jest to błędem i nie ma powodów do zdenerwowania. Jest to normalne, kiedy pracuje się szybko. Wielkim błędem jest natomiast wypuszczenie klientki z tak posklejanymi ze sobą rzęsami. Jednym z końcowych etapów zabiegu przedłużania rzęs jest dokładne rozdzielnie, rozklejanie, rozczesywanie rzęs. Stylista używając dwóch pęset, po kolei chwyta każda rzęsę z osobna, sprawdzając, czy ta na całej długości jest „wolna” (niepodklejona do sąsiedniej). Jeśli rzęsy skleiły się ze sobą, należy je rozdzielić mechanicznie. Trzeba to zrobić na tyle mocno, aby rozerwać wiązanie klejowe, a jednocześnie z takim wyczuciem, aby nie wyrwać naturalnych rzęs, do których są one przytwierdzone.

Ukryj informacje

Jak długo utrzymuje się/ powinien/ może utrzymywać się efekt zabiegu i dlaczego

Naturalne rzęsy żyją określoną ilość czasu, po czym obumierają, wypadają i na ich miejsce z tych samych mieszków włosowych wyrastają nowe. Co oczywiste — jeśli wypada „stara” rzęsa naturalna, to wypada i ta sztuczna, która była do niej przytwierdzona. W danym momencie na oku znajdują się rzęsy w różnym wieku, a co za tym idzie różny czas pozostał im do wypadnięcia. Będą starzały się, obumierały i wypadały stopniowo, tym samym będą wypadały przyklejone do nich sztuczne rzęsy. Doklejanych rzęs będzie z czasem ubywało, efekt wiec będzie stawał się stopniowo skromniejszy. Tak być powinno. Klientka powinna tracić rzęsy sztuczne tylko na skutek naturalnego wymieniania się rzęs naturalnych. To znaczy, że rzęsa sztuczna nie powinna samoczynnie odpadać od naturalnej. Co oczywiste dzięki temu, że rzęsy sztuczne, nie będą odklejały się od naturalnych, efekt zabiegu będzie możliwie jak najtrwalszy i będzie stawał się skromniejszy tylko na skutek naturalnego wypadania rzęs. Taka trwałość zabiegu zapewni połączenie najwyższej jakości produktów oraz prawidłowej metody aplikacji.

Co ma wpływ na trwałość zabiegu?

- Klasa produktu – tylko najwyższej jakości produkty gwarantują taka trwałość, że rzęsy sztuczne nie będą odczepiały się od naturalnych. Nawet dobry stylista przy użyciu kiepskich materiałów nie jest w stanie osiągnąć trwałego efektu przedłużenia.
- Świeżość produktu – produkty do przedłużania rzęs mają na ogół dość krótki termin przydatności do użytku. Niezwykle ważne jest, aby nie tylko pracować na renomowanych preparatach, ale także, aby stale i często je wymieniać, nawet jeśli w opakowaniu pozostało jeszcze dużo produktu.
- Sposób wykonania zabiegu – tu istotna role odgrywa ilość naniesionych preparatów, sposób i czas ich aplikacji. Rzęsy przed zabiegiem powinny zostać starannie odtłuszczone specjalnym preparatem. Aplikacja poszczególnej rzęsy powinna odbyć się szybko i sprawnie, ponieważ od czasu zanurzenia rzęsy w kleju rozpoczyna się proces jego szybkiego zasychania, jeśli osoba wykonująca zabieg będzie zbyt długo „przymierzała się” do osadzenia doklejki, klej zdąży podeschnąć i wiązanie będzie nietrwale. Jest to możliwe tylko przy dużej wprawie stylisty, ponieważ jednocześnie z szybkością iść musi precyzja i dokładność gwarantującą z kolei prawidłowe, estetyczne i perfekcyjne umiejscowienie rzęs. Ważne, by pobrać optymalna ilość kleju. Zbyt mała ilość nie wystarczy, by uzyskać trwałe wiązanie. Zbyt dużo natomiast może spowodować sklejanie się ze sobą sąsiednich rzęs w „kupy” niemożliwe do rozczesania oraz tworzyć na rzęsach niechlujne grudki.
- Sposób dbania o przedłużone rzęsy przez klientkę.

Przedłużone rzęsy nie są kłopotliwe w użytkowaniu i nie wymagają od klientki wielu poświęceń. Należy stosować się jedynie do kilku prostych zaleceń:

*nie należy tłuścić rzęs,
*nie należy ich szarpać, „tarmosić”
*a dodatkowo jedynie przez pierwszą dobę po aplikacji nie należy ich moczyć oraz narażać na gorące parowe kąpiele

Przed, po lub podczas zabiegu stylista powinien szczegółowo opowiedzieć o powyższych zaleceniach.

Wracając do częstego pytania "jak długo utrzymuje się efekt"
...jak opisałam powyżej, spełniając prawidłowo wszystkie parametry (pomijam wszelakie możliwe błędy) doprowadzimy do sytuacji idealnej, czyli rzęsy sztuczne nie będą odczepiały się od naturalnych, a więc ubytki będą powstawały wyłącznie i dopiero na skutek naturalnego wypadania rzęs naturalnych. W danej chwili na oku znajdują się rzęsy będące w różnych fazach wzrostu. Ich wypadanie będzie wiec stopniowe, począwszy od najstarszych. Z czasem rzęs sztucznych będzie stopniowo mniej. Aby określić, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu, trzeba by najpierw ustalić, jaką ilość rzęs uznajemy jeszcze za istnienie efektu zabiegu, a wiem, że jest to niezwykle subiektywna ocena. Czy założymy, że efektu nie ma po wypadnięciu już np. kilku sztuk rzęs? Polowy? A może, dopiero kiedy wypadnie ostatnia? Co oczywiste fazy te następują w różnym czasem od momentu aplikacji. Niestety niektóre hasła reklamowe w stylu „efekt utrzymuje się do »x« miesięcy” mają charakter marketingowy i jeśli zaczniemy dokładniej analizować, okaże się, że jest to fizycznie niemożliwe, ponieważ naturalna rzęsa nie żyje tak długo. Kiedy zaczniemy drążyć temat, napotkamy na tak zwane gwiazdki, małe druczki i tłumaczenia producenta ze np.: „tyle się utrzymuje do wypadnięcia ostatniej sztuki” lub „tyle się utrzymuje, bo wliczyliśmy w to dwa uzupełniania w międzyczasie”...

Każda klientka subiektywnie określa czy efekt zabiegu jeszcze ja zadowala, każda klientka inaczej dba o swoje rzęsy, rzęsy każdej z pań mają trochę inna strukturę, kondycje itd. Z powyższych względów jestem daleka od wygłaszania mdlących oczy haseł, jak to długo utrzymuje się efekt. Raczej dokładam wszelkich starań, aby efekt utrzymywał się najdłużej jak to tylko możliwe. Aby jednak dać jakaś wymierna odpowiedz Panią nieznającym moich prac lub w ogóle zaczynającym dopiero przygodę z przedłużaniem rzęs mogę orientacyjnie podpowiedzieć, ze z moich obserwacji wynika, że (przy założeniu spełnienia wszystkich elementów prawidłowego zabiegu i prawidłowej pielęgnacji):
- klientki korzystające z zabiegów uzupełniania co około 2 tyg. Utrzymują stale niemal pełny wizualny efekt zabiegu
- po około 4 tygodniach ubytek to około 50%, efekt wiec nadal się utrzymuje, ale jest skromniejszy.
- niektóre klientki na zabieg wracają co 2, nawet co 3 miesiące, ale wtedy efekt jest już bardzo słaby i często ogranicza się do jedynie kilku sztuk pozostałych doklejonych rzęs.

Ukryj informacje

Tzw. Uzupełnianie

Zabieg powszechnie zwany uzupełnianiem, to w istocie wcale nie tylko doklejenie rzęs w brakujące miejsca. Przynajmniej nie powinno tak być. Stylista powinien przeprowadzić jakby „serwis” rzęs, aby znów wyglądały idealnie, jak po pierwszej aplikacji. Aby efekt zabiegu był jak najtrwalszy i aby dokleić jak najwięcej rzęs, powinno się je dokleić nie tylko do rzęs całkiem dorosłych (jest ich mało i będą wypadały jako pierwsze), ale także do tych młodszych, (nie wolno doklejać jedynie do rzęs całkiem młodych), które pozostają jeszcze w fazie wzrostu. Z czasem rzęsa naturalna rośnie, a więc doklejka przesuwa się nieco wyżej. Teraz kiedy klientka przyszła na „serwis” rzęs powinno się usunąć taka doklejkę, a w jej miejsce dokleić nową u podstawy rzęsy naturalnej.

Kolejna sprawa – bywa, że, obumarłe już rzęsy pozostają na powiece. Podczas tzw. zabiegu uzupełniania należy je usunąć, zanim przystąpimy do doklejania nowych. Czasami, na skutek zatłuszczenia rzęs podczas ich użytkowania niektóre rzęsy sztuczne nieco odklejają się od podstawy. I znów – takie doklejki należy usunąć, a w dalszym etapie na uwolnionej w tej sposób rzęsie naturalnej osadzimy stabilnie nowa doklejkę. Dopiero po takim przeselekcjonowaniu i dodatkowym usunięciu zbędnych rzęs, powinno się przystąpić do uzupełniania właściwego wg zasad prawidłowej aplikacji. Dzięki wykonywanemu regularnie starannemu serwisowi rzęs przeprowadzanemu zgodnie z wszystkimi zasadami prawidłowej aplikacji można cieszyć się efektem zabiegu przedłużania rzęs właściwie bez przerwy, bez końca, bez konieczności „robienia sobie przerw” bez szkody dla ilości czy jakości rzęs naturalnych.

Ukryj informacje

Jaki rozmiar i rozmieszczenie poszczególnych rozmiarów wybrać?

Klientka może określić, jaki ogólnie chce osiągnąć efekt. W rękach specjalisty natomiast leży wykonanie zabiegu tak, aby efekt był zgodny z życzeniem klientki, a jednocześnie, aby maksymalnie podkreślić i dodać jej urody oraz zamaskować mankamenty. Klientka wie, czy oczekuje efektu maksymalnego, pośredniego, czy naturalnego, może chce jedynie efektu zagęszczenia rzęs, może ma ochotę na tzw. kocie oko itd. – zadaniem profesjonalnego stylisty rzęs jest nie tylko wykonać zabieg poprawnie technicznie, ale także „zaprojektować” rozmieszczenie poszczególnych rodzajów rzęs dla każdej klientki indywidualnie, łącząc jej oczekiwania z cechami morfologicznymi danej twarzy. Każda buzia jest inna, różne są kształty twarzy, różne rozmieszczenia poszczególnych jej elementów, różne ich ułożenia względem siebie. Moim zdaniem profesjonalny zabieg przedłużania rzęs ma nie tylko dać efekt ładnych i długich rzęs. Powinien także, tak modelować oczy, a tym samym twarz, aby możliwie jak najbardziej przydać twarzy klientki korzystnych proporcji i zbliżyć ja do ideału urody. Mamy do tego narzędzia, ponieważ rzęsy mają różne długości, grubości, stopnie podkręcenia. Poszczególne rodzaje rzęs możemy ze sobą łączyć w różnych proporcjach, różnie je rozmieszczając i dzięki temu osiągać wizualną korektę proporcji twarzy. Dlatego profesjonalny stylista rzęs powinien, poza technicznymi umiejętnościami doklejania rzęs mieć gruntowna, teoretyczna i praktyczna wiedze z dziedziny morfologii i modelowania twarzy.

Ukryj informacje

Jedwabne, syntetyczne, norki naturalne, norki syntetyczne, mink – które wybrać i dlaczego – czyli z czego tak naprawdę jest materiał do przedłużania rzęs.

W przypadku usługi przedłużania rzęs, tak samo, jak w innych dziedzinach wielu producentów i usługodawców opiera swa kampanie reklamowa na hasłach kojarzących się z luksusem. „Czysty jedwab” czy „włosie norki syberyjskiej” niewątpliwie takowymi hasłami są, ale czy mają cos wspólnego z prawdą? Po kolei:

- Rzęsy ze 100% jedwabiu – Nie. Nie ma czegoś takiego jak rzęsy ze 100% jedwabiu. Z czystego jedwabiu prawdopodobnie nie sposób wytworzyć doklejki, którą będzie można zaaplikować na rzęsy i która spełni oczekiwane parametry np. zachowanie odpowiedniego kształtu, odporność na zagięcia itd. Część obecnych na rynku rzęs zawiera mniejszy lub większy procent jedwabiu w swoim składzie. Prawidłowo wiec moglibyśmy je określać: „częściowo jedwabne”, „tak zwane jedwabne” „na bazie jedwabiu”, a jeśli mówimy o nich „jedwabne” warto mieć świadomość, że jest to nazwa umowna, bo nie składają się one ze 100% czystego jedwabiu.

Inna sprawa, że deklarowany przez producenta procent jedwabiu nie zawsze, idzie w parze z jakością rzęs. Część producentów ogóle nie uwzględnia tego parametru w opisie swoich rzęs, co nie musi oznaczać, że rzęsy nie zawierają tego składnika, albo że są złej jakości. Dowodzi to po raz kolejny, że operowanie epitetem „jedwabne” ma raczej charakter reklamowy niż wskaźnik faktycznie świadczący o jakości. Nie wiemy dokładnie jakie mają składy i jak wytwarzane są rzęsy (bo producenci raczej tego nie ujawniają). Mając natomiast pewne doświadczenie, dość łatwo jest wybrać najlepszej jakości rzęsy. Oceniamy je, analizując wiele parametrów jak sprężystość, delikatność, miękkość, odporność na odkształcenia, kolor, połysk, komfort użytkowania i wygląd przez cały okres ich noszenia i raczej tym powinniśmy się kierować wybierając rzęsy idealne niż marketingowymi obietnicami o czystej jedwabistości:).

- Rzęsy z włosia norki – czy to również mit? Nie. Materiał do przedłużania rzęs ze 100% włosia norki faktycznie istnieje i jest dostępny, choć stosunkowo rzadko. Rzęsy z naturalnego włosia norki są bardzo lekkie, cieniutkie, niezwykle miękkie, jednocześnie wytrzymałe, odporne na odkształcenia. Ich kształt nie jest idealnie regularny. Rzęsy te najlepiej imitują naturalną ludzką rzęsę. Materiał z naturalnego włosia norki jest jednak stosunkowo drogi. Warto zwrócić uwagę na powszechne pułapki. Rynek pełen jest ofert na „rzęsy z norek”, które często z naturalnym włosiem nie mają absolutnie nic wspólnego, a jedynie przyciągają luksusowa nazwa. Bywa czasami, że ufna klientka miesiącami płaci i nosi syntetyczne doklejki z przekonaniem, że to naturalne włosie, bo tak obiecano w ofercie. Jeśli natomiast dobrze się znamy, potrafimy rozpoznać materiał i zaczniemy drążyć temat, to trafiamy na pokrętne wyjaśnienia. Dowiadujemy się np., że informacja brzmi „norki”, bo to są rzęsy „TYPU norki”, czyli np. mają podobny kształt do naturalnych, albo są podobnej grubości, albo że są to „norki syntetyczne” „norki z domieszką”, „minki” itd. Jednym słowem: syntetyk sprzedawany pod dobrze brzmiąca nazwą. Bywa też, że producent idzie w zaparte - sprzedaje syntetyk i upiera się, że to naturalna norka. Tak czy inaczej, jesteśmy nabijane w butelkę. Sprzedaje się nam syntetyk, pod ekskluzywną nazwą. Warto zaznaczyć, że nie każdy z tych „pseudo norkowych” wyrobów jest złej jakości. Są wśród nich porządne produkty. Jeśli jednak nie są naturalnym włosiem, nie powinno się tego klientowi wpierać ani sugerować. Klient powinien być dokładnie i zgodnie z prawdą poinformowany co wybiera i za co płaci, decydując się na dana ofertę.

Ukryj informacje

Rzęsy 2:1, 3:1, 4:1 itd., metoda piórkowa, metoda objętościowa, rzęsy 3D, 4D, 5D, 6D – o co chodzi?

Wprowadzenie nowych metod i nowych nazw spowodowało pewne zamieszanie.

– Metoda objętościowa czyli 2:1, 3:1, 4:1 itd. to metoda polegająca na osadzeniu, w pewien specyficzny sposób, kilku rzęs sztucznych na jednej naturalnej.
– Rzęsy wielowymiarowe to także metoda objętościowa, ale w tym przypadku na jednej rzęsie naturalnej osadzamy rzęsy sztuczne o różnym stopniu podkręcenia, przez co uzyskujemy efekt podwójnej linii rzęs.
– Nazw 3D, 4D itd niektórzy używają na określenie tradycyjnej metody objętościowej, a niektórzy rozumieją pod nią metodę wielowymiarową.

Czy wobec tego, jeśli do tej pory przedłużałaś rzęsy metodą 1; 1, to po przejściu na metodę kilka do jednej, efekt będzie kilka razy mocniejszy?

Tu odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od tego, jakie rzęsy były używane przy metodzie 1; 1. Jeśli przy metodzie 1; 1 Twoje rzęsy były przedłużane naturalnym włosiem norki lub materiałem syntetycznym bardzo cienkim, to tak – stosując metodę kilka do jednej, uzyskasz kilka razy mocniejszy efekt. Jeśli natomiast nosiłaś rzęsy grube lub bardzo grube to przechodząc na metodę kilka do jednej, efekt będzie inny, ale niekoniecznie kilka razy mocniejszy. Dlaczego? Dlatego, że aby stosować metodę kilka do jednej, a przy tym nie uszkodzić i nadmiernie nie obciążyć naturalnych rzęs, należy stosować bardzo cieniutkie doklejki. Sztucznych rzęs będzie wiec dużo więcej, ale jednocześnie będą cieńsze. Efekt będzie bardziej naturalny, ale dzięki dużo większej ich ilości, oko będzie mocno podkreślone.

Powyższy artykuł kieruję zarówno do Pań zainteresowanych zabiegiem przedłużania rzęs jako klientki, jak i do początkujących i przyszłych stylistów. Staram się w nim odpowiedzieć na najczęstsze pytania i wątpliwości klientek i kursantów, potwierdzić i wyjaśnić fakty, oraz zdementować mity krążące wokół zabiegu przedłużania rzęs.

Ukryj informacje